Ar mokymasis gali būti toks pats smagus, kaip ir žaidimas? Taip!

Žaidimai – vienas geriausių būdų kalbėtis su vaikais sudėtingomis temomis: taisykles, dėsnius, formules, santykius, jausmus... Žaidimai sužadina smalsumą, domėjimąsi ir norą tyrinėti, improvizuoti, minimizuoja baimę suklysti.

Gegužės 11–12 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks nacionalinis švietimo aktualijų renginys Metodų mugė „ŽAIDIMŲ VAIVORYKŠTĖ“.

Ugdomiesiems žaidimams mokykloje ar darželyje skirta gegužės 11-oji – pirmoji  „Metodų mugės ŽAIDIMŲ VAIVORYKŠTĖ“ diena.

Pedagogai, ugdymo organizatoriai, dirbantys su įvairaus amžiaus moksleiviaisi čia ras atsakymų, kaip organizuoti vaikų mokymąsi, žaismingai perteikti vaikams žinias, ugdyti jų įgūdžius, skatinti bei išlaikyti motyvaciją. Gilinsis į:

  • aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymą;
  • STEAM, kūrybinę inžineriją bei skirtingų dalykų integravimą ugdymo procese;
  • emocinių ir socialinių kompetencijų, kitų XXI a. gebėjimų ugdymo ypatumus žaidimų ar kitų interaktyvių veiklų pagalba;
  • improvizaciją, refleksiją ugdymo procese;
  • ir kt.

 Gausu renginių ir  ikimokyklinukų pedagogams.
Temos – pačios įvairiausios: nuo socialiniams ir emociniams įgūdžiams stiprinti skirtų žaidimų, interaktyvių veiklų ir pasakų iki kalbinius gebėjimus ugdančių aktyvių veiklų, protinius gebėjimus skatinančių pratybų, STEAM ar mažųjų kūrybinės inžinerijos. Taip pat vaiko ir mokytojo tarpusavio ryšiui, nuo kurio ir prasideda mokymas(is)

Antroji renginio diena bus skirta šeimai. Jos programa bus paskelbta netrukus.

Organizatorių teigimu, nacionaliniame švietimo aktualijos skirtame renginyje planuojama ~ 80 kvalifikacijos tobulinimo renginių – seminarų, kūrybinių dirbtuvių, paskaitų, diskusijų bei stendinių pranešimų. Taip pat vyks mokytojų sukurtų metodinių priemonių paroda. Visi šie užsiėmimai vyks 8 erdvėse – didaktinių, edukacinių, muzikinių, judriųjų ir lauko žaidimų, metodinių priemonių, žaidimų su daiktais ir neformaliojo ugdymo metodų.

X
Prenumerata