Edukacinės ir kūrybos erdvės (2016 m. lapkričio 2–4 d.)

Edukacinės ir kūrybinės erdvės

Tai darželių auklėtojams, priešmokyklinio, pradinio ir neformaliojo ugdymo pedagogams skirtas praktikumų ciklas, pristatantis ugdymo naujoves meno srityje bei inovatyvius socialinių įgūdžių ugdymo metodus, lengvai pritaikomus ugdymo procese.

Vyks:

  • Lapkričio 2–4 d. 10.00–15.10 val.
  • Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius).
Lapkričio 2 d. Lapkričio 3 d. Lapkričio 4 d.
MENO ERDVĖ SOCIALINIŲ ĮGŪDŽIŲ UGDYMO ERDVĖ INOVATYVIŲ METODŲ TAIKYMO ERDVĖ
Dalyviai turės galimybę apsilankyti trijuose užsiėmimuose ir išsamiau susipažinti su kolektyviniais dailės darbais, skirtais vaikų bendravimui ir bendradarbiavimui, taip pat su įvairiais emocijų išraiškos būdais per spalvas bei skirtingomis dailės technikomis, kurias galima pritaikyti dirbant su vaikais. Dalyviai turės galimybę pasiklausyti teorinių patarimų apie vaikų konkurenciją, socialinių įgūdžių ugdymą bei įgyti patirties taikant įvairius ugdymo metodus, kurie padeda lavinti vaikų gebėjimą bendrauti, pasitikėti savimi, būti savarankiškais ir atsakingais.


ioje erdvėjebus rengiami praktiniai užsiėmimai kur pedagogai išsamiau susipažins su inovatyviais metodais bei elektroninėmis pratybomis, kurios skatina vaikų mąstymą, kūrybiškumą bei motyvuoja vaikus mokytis.

Registracija:

Praktikumų ir seminarų aprašymai:


Lapkričio 2 d. (trečiadienis)

Meno erdvė


10.00–11.30 val.
Kolektyviniai darbai – vaikų bendravimui ir bendradarbiavimui
Užsiėmime lektorė dalinsis teorijos ir praktikos pavyzdžiais.

Dalyviai sužinos:
- kaip organizuoti veiklą, kad ji taptu smagi pedagogui ir ugdytiniui
- kaip rasti balansą tarp siekiamo rezultato ir ką daryti, kad atstumtieji vaikai įsirauktų į kūrybinį procesą
- ar vaikams reikalingos parodos ir konkursai
Alė Janonytė–Mulienė, dailės edukologijos magistrė, dailės studijos „Menų vaikai“ vadovė.

11.50–13.20 val.
Smagūs meno eksperimentai!
Lektorė pristatys, kaip per pojūčius, spalvas, gamtos pažinimą, naudojant skirtingas medžiagas galima gauti skirtingus vizualius rezultatus. Pavyzdžiui, kaip sukurti „Vulkano išsiveržimą“, tam tikromis proporcijomis sumaišius sodos, vandens, acto, dažų, kad gauta spalvotų dažų masė išsiveržtų, iššautų į paviršių. Lektorė papasakos, kaip pasigaminti priemonių skirtingų amžiaus vaikų smulkiajai motorikai lavinti.
Rasa Bartaševičiūtė, dailininkė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro neformaliojo švietimo mokytoja

13.40–15.10 val.
Spalvoti emocijų išraiškos būdai: spalvų pasaulis aplink mane ir aš jame
Seminaro metu kalbėsime spalvų kalba, pabandysime spalvomis išreikšti savo emocijas ir pajusti greta esančių emocinę būseną. Piešime ir aptarsime, kaip terapinį meno poveikį panaudoti bendravime su ypač energingais, uždarais ar turinčiais elgesio problemų vaikais. Seminaras skirtas ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams, dailės ir technologijų mokytojams, neformalaus ugdymo būrelių vadovams, tėvams ir visiems, ieškantiems kelių į savęs ir savo vaikų pažinimą atviroje pokyčiams vaikystėje ar uždaros ir maištingos paauglystės laikotarpiu.
Nijolė Jucienė, technologijų mokytoja ekspertė

lapkričio 3 d. (ketvirtadienis)

Socialinių įgūdžių ugdymo erdvė

10.00–11.30 val.
Konkurencija mokykloje: padeda ar trukdo?
Užsiėmimo metu lektorė pasidalins žiniomis ir praktiniais patarimais apie konkurenciją mokykloje, kuri šiandien yra ypač aktuali. Taip pat su dalyviais kalbėsis apie tai, kokia būna konkurencija, kokios jos priežastys ir kada tai yra "sveika", o kada ne, ir kada jau reikia spręsti kylančias konkurencijos problemas.
Lina Gudaitienė, psichologė

11.50–13.20 val.
Socialinių įgūdžių stiprinimas ugdomojoje veikloje
Socialiniai įgūdžiai užima svarbiausią vietą bendraujant su mokiniu. Stiprinant šiuos mokinių įgūdžius mokiniai geba geriau palaikyti pozityvius santykius su suaugusiais ir bendraamžiais, geba bendradarbiauti, kuriamos empatijos užuomazgos ir geranoriškumas kitų atžvilgiu. Pedagogo formuojamas pozityvus požiūris sukuria teigiamą įkvepiančią darbui aplinką.
Gintarė Visockė, VŠĮ Prasminga vaikystė direktorė

13.40–15.10 val.
Vaiko socialinių kompetencijų ugdymo metodai
Socialinių kompetencijų ugdymas padeda vaikui geriau bendrauti, bendradarbiauti, būti savarankišku, pasitikėti savimi, jausti atsakomybę už save ir kitus, spręsti savo problemas. Lektorė pateiks ugdymo metodų vaiko socialinėms kompetencijoms ugdyti.
Giedrė Juzėnienė, LVJC neformaliojo švietimo mokymų skyriaus metodininkė, edukologijos magistrė.

Lapkričio 4 d. (penktadienis)

Inovatyvių metodų taikymo erdvė

10.00–13.20 val.
Mąstymo žemėlapiai ugdymo procese
Duok vaikams mintį, ir jie turės ką veikti visą dieną. Išmokyk juos mąstyti, ir jie turės ką veikti visą gyvenimą. Thinking Schools International pristato 8 Mąstymo žemėlapius, kurie yra puikus įrankių rinkinys, leidžiantis mokytojams pristatyti, o mokiniams išmokti dėstomą medžiagą prasmingiau, giliau ir efektyviau. Išmokus naudotis šiais žemėlapiais, jie praverčia visų dėstomų dalykų pamokose bei neformalioje veikloje dirbant tiek individualiai, tiek grupėse. Seminare bus praktiškai pristatyti visi 8 Mąstymo žemėlapiai ir pasidalinta konkrečia patirtimi, kaip juos panaudoti ugdymo procese dirbant su pradinių klasių mokiniais.
Alma Balnienė, Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja ekspertė

13.40–15.10 val.
Kūrybos darbai kitaip!!!
Kas yra kūrybiškumo mokymasis? Tai būdas, leidžiantis svajoti, mokantis spręsti problemas, motyvuojantis siekti vis geresnių rezultatų.
Seminare bus pristatyta keletas įdomesnių metodų, kaip galima vaikus mokyti kurti įvairius kūrybinius darbus lietuvių kalbos pamokose integruojant juos su kitais mokomaisiais dalykais. Kelis iš jų seminaro dalyviai galės išmėginti praktiškai.
Renata Zakarienė, Viniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos mokytoja metodininkė

13.40–15.10 val.
Misija įmanoma: mokymo(si) proceso diferencijavimas 30-ies mokinių pradinėje klasėje, naudojant EMA elektronines ir spausdintas pratybas.
Šiame užsiėmime pedagogai bus išsamiau supažindinti EMA elektroninių ir spausdintų pratybų naudojimosi galimybėmis, kad jie galėtų sėkmingai taikyti savo mokyklose ir geriau organizuotų mokymą(si).


Praktikumų ir seminarų kainos:

  • 1 praktikumas (2 akad. val.) – 10 Eur
  • 1 praktikumas (4 akad.val.) – 15 Eur
  • 1 seminaras (6 akad. val.) – 20 Eur
  • 3 dienų seminarai (18 akad. val.) – 50 Eur

--

Registracija:

Daugiau informacijos:

tel. (8 5) 205 4690; el. p. [email protected], [email protected]
Konstitucijos pr. 25, LT-08105 Vilnius, www.lvjc.lt
Socialiniame tinkle FacebookTikri mokymai

TIKRI MOKYMAI - tai kvalifikacijos tobulinimo renginiai – seminarai, paskaitos, praktikumai, forumai, konferencijos – mokytojams, ugdymo specialistams, tėvams.

Įstaiga akredituota 2014 gegužės 21 d. Nr. EV3-13

X
Prenumerata