LVJC seminaruose tėvams – atsakymai į jautriausius vaikų ugdymo klausimus

Įsibėgėja naujasis LVJC Seminarų tėvams sezonas. Tris visiškai naujas temas pristato psichoterapeutė, vaikų ir paauglių psichiatrė Dalia Mickevičiūtė.

1. Laikotarpis nuo kūdikystės iki mokyklos – labai smagus, nes vaikas greitai auga ir džiugina vis naujais pasiekimais. Tačiau kartu tėveliams tenka susidurti ir su daugybe išbandymų. Nemaloniausi jų – „ožiukai“, pasireiškiantys, niekada, atrodo, nesibaigsiančiu zyzimu, neklausymu... tėvelių abejonėmis, ar jie elgiasi teisingai. 

  • Kokie yra ikimokyklinukų emociniai poreikiai?
  • Kaip bendrauti su neklausančiu, siautėjančiu vaiku? 
  • Kaip valdyti savo pačių emocijas ir išlikti pakankamai gerais tėvais?

Apie visa tai jau spalio 31 d., trečiadienį, 18.00 val. seminare Auginame ikimokyklinuką: mažų vaikų emociniai poreikiai, „ožiukų“ valdymas ir kaip būti gerais tėvais, turint mažų vaikų

2. Kokios baimės būdingos tam tikro amžiaus sulaukusiems vaikams?  Kada reikėtų įtarti, jog vaikas turi fobiją ar nerimo sutrikimus? Ką apie pagalbą bijantiems ir nerimastingiems vaikams turėtų žinoti artimieji ir kaip tėvai patys galėtų padėti savo vaikams? Ką tėveliai turėtų žinoti apie vaiko savivertę: kaip mokyti vaiką pasitikėti savimi, ką daryti, jei vaikas atrodo „pernelyg gerai apie save galvojantis“ arba, priešingai, stipriai nepasitikintis savimi? Kas labiausiai lemia vaikų baikštumo ir pasitikėjimo savimi formavimąsi. Ar tai įgimta, ar įgyta, ar galime ką nors pakeisti, ar turime susitaikyti? Ką gali padaryti tėvai, jei nuo jų nors kažkas priklauso?

Atsakymai į šiuos klausimus seminare tėvams „Vaikai, kurie bijo ir nerimauja. Kaip stiprinti vaiko savivertę ir padėti jam įveikti savo baimes?“ jau lapkričio 7 d. 18.00 val.

3. „Ne(pa)tinkamas vaiko elgesys: bausti, drausti ar... priglausti?“ Taip vadinasi lapkričio 21 d. nuo 18.00 val. rengiamas seminaras ikimokyklinukų ir pradinukų tėvams ar kitiems ugdytojams.

Apie seminarą: auginant vaikus dažnai iškyla klausimų apie tai, kaip suvaldyti mums nepatinkamą ar netinkamą vaiko elgesį, kartu neprarandant artimo ryšio su sūnumi ar dukra. Vienos šeimos linkusios būti griežtos, numatančios vaikams pareigas ir taikančios bausmes tuomet, kai vaikai neklauso. Kiti tėvai teigia, kad vaikams svarbu jaustis mylimiems ir nebūtina juos sprausti į kokius nors aplinkinių primestus rėmus. Koks pasirinkimas būtų geriausias? Kaip vaikus mylėti ir jais pasirūpinti, tačiau kartu ugdyti tinkamą elgesį? Kaip geriausia valdyti konfliktus, nesutarimus, peštynes (ypač tarp brolių ir sesių)?

- kokį indėlį į bendravimą su vaikais įnešame mes patys, kaip išmokti nebausti vaikų vien todėl, kad

esame pavargę ar neišsimiegoję, kaip valdyti savo emocijas ir to mokyti savo vaikus?

Primename, kad LVJC seminarai tėvams vyksta trečiadienio vakarais, 2 kartus per mėnesį, 18.00–19.30 val.. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Konstitucijos pr. 25, Vilniuje.

Daugiau informacijos – ČIA. (www.lvjc.lt/tikrimokymai/c/seminatai-tevams/)

Laukiame Jūsų.

X
Prenumerata