Startavo „Kultūrinės edukacinės žaidynės“

Kovo 29 d. Švenčionėliuose vyko pirmosios „Kultūrinės edukacinės moksleivių žaidynės“. Žymūs šalies menininkai – chorvedžiai, šokėjai, dailininkai – dirbo su Švenčionių rajono meno mokyklų vaikais ir pedagogais, stengdamiesi atskleistų jų kūrybines galias, paskatinti improvizuoti, kurti bendrus projektus ir taip formuoti jų meninį skonį bei kultūrą. Žaidynėse įgytas žinias ir naujas patirtis moksleiviai kartu su savo mokytojais pritaikys kurdami „Meno laiškus“ Švenčionių rajono bendruomenei.

Atskleisti ir ugdyti dar neatrastus moksleivių kūrybinius gebėjimus atvyko Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choro „Kivi“ vadovė Danguolė Aukselienė. Užsiėmimo metu chorvedė skatino vaikus įsijungti į bendrą kūrybos procesą ir tapti aktyviais kūrėjais bei improvizatoriais. Taip pat su Švenčionėlių meno mokyklos muzikos skyriaus vaikais ir pedagogais viešnia dalinosi savo patirtimi, kurią sukaupė per du sėkmingos veiklos dešimtmečius chorų konkursuose, olimpiadose visame pasaulyje bei kasdienio darbo Lietuvos vaikų ir jaunimo centre metu.

„Kūryboje svarbiausia pasakoti apie save, apie tai kas tave supa ir ką tu jauti“, – pastebi Iveta Utakytė, Vilniaus dailės akademijos studentė bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centro dailės būrelio vadovė. Iveta su Švenčionėlių meno mokyklos dailės skyriaus moksleiviais žaidynių metu sukūrė Švenčionėlių bendruomenei skirtą krašto knygą, kurioje moksleiviai pristatė savo miestelį tokį, kokį jie mato patys.

Hip-hopo šokio kultūrą ir pagrindinius elementus meno mokyklos choreografijos skyriaus šokėjams pristatė Greta Lukošiūtė. Greta yra jauna, energinga, greitai kylanti karjeros laiptais šokėja, per pastaruosius metus užėmusi ne vieną prizinę vietą įvairiuose konkursuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jos laimėjimų bagaže jau yra prizinės vietos čempionatuose Prancūzijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Estijoje bei Norvegijoje. Greta ne tik mokė šokio žingsnelių, bet ir pasidalino patirtimi, kurią ji įgijo bendraudama su įvairių tautybių bei kultūrų žmonėmis tarptautiniuose šokio festivaliuose.

Antrosios žaidynės vyks Pabradės meno mokykloje balandžio mėnesį.

Apie renginį

Kultūrinės edukacinės žaidynės, kuriose dalyvavo meno mokyklos jaunieji dailininkai, šokėjai ir muzikantai, vyko kovo 29 dieną Švenčionėlių meno mokykloje.

„Kultūrinės edukacinės moksleivių žaidynės“ – Pabradės meno mokyklos inicijuoto Kultūrinės edukacijos ir kūrybiškumo ugdymo projekto ,,Meno laiškai“ dalis.

„Meno laiškai“ startavo 2017 m. vasario 22 d., kai pirmą kartą rajono istorijoje, įvyko trijų Švenčionių rajono meno mokyklų mokytojų susirinkimas viename bendrame kvalifikacijos tobulinimo renginyje. Susitikimo metu meno mokyklų mokytojai gilino žinias, kaip plėtoti moksleivių bendruosius gebėjimus, padėsiančius tapti visaverčiu, doru visuomenės nariu, atskleisti jų talentus, tobulinti kūrybines kompetencijas.

Projekto partneris – Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

,,Meno laiškų“ projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos.

X

Prenumerata

Prenumerata