„Užkrėsk gerumu!“, socialinė akcija 2019

Socialinė akcija „Užkrėsk gerumu“

2019 metų vasarį ir kovą mokyklas ir darželius kviečiame daryti gerus darbus šalia esantiems – dalyvauti socialinėje akcijoje „Užkrėsk gerumu“.

Akcija organizuojame jungdamiesi prie „Vaikų linijos“ inicijuoto Sąmoningumo didinimo mėnesio „Be patyčių“ 2019, šiais metais pakeitusio patyčių problemai skirtą Veiksmo savaitę.

Tikime, kad gerumas – veiksmingiausias vaistas, per bendrystę įveikiantis apatiją, pyktį, skausmą, vienišumą, abejingumą, liūdesį bei išugdantis ilgalaikį atsparumą jiems.

Pastebėti patyčias, kalbėti apie jas, skriaudimą, skausmą labai svarbu. Šalia viso to, socialinė iniciatyva „Užkrėsk gerumu“  skatina imtis realių, kažkieno problemą sprendžiančių veiksmų ir taip ugdyti jautrumą artimui, socialinę atsakomybę, abejingumo priešingybę – pilietiškumą.

KAIP DALYVAUTI AKCIJOJE UŽKĖSK GERUMU?

  • 2019 m. vasario–kovo mėnesiais imkitės nors vieno nekasdieniško gero darbo – stenkitės pastebėti šalia esančius, stokojančius dėmesio, ar kitokios pagalbos... Padėkite jiems šioje konkrečioje situacijoje. Apie šį planuojamą darbą ar darbus  užsiminkite registruodamiesi.
  • Savo patirtimi, atradimais, įspūdžiais, papasakotais nuotraukų, vaizdo klipų ar tekstų pagalba, pasidalinkite Facebook paskyroje Užkrėsk gerumu. (https://www.facebook.com/UzkreskGerumu/). Čia laukiame ir poreikių ar klausimų tiek organizatoriams, tiek kitiems akcijos dalyviams. Jei nepavyksta – atsiųskite šia informaciją el paštu jurate.janaviciene@lvjc.lt.
  • Akcijos NUOSTATUS pateiksime netrukus.

KODĖL DALYVAUTI VERTA?

  • Neatlygintini gerai darbai, patiriamas dėkingumas teikia nepaprastai daug vidinio džiaugsmo.
  • Darydami gerus darbus atsiskleidžiame ir augame patys, taip pat ugdome daugybę socialinių ir emocinių įgūdžių, kurių svarba tolimesniam sėkmingam žmogaus gyvenimui įrodyta moksliniais tyrimais.
  • Visų dalyvaujančių komandų laukia nuoširdžios organizatorių padėkos. Nedidelės dalies –  rėmėjų įsteigti prizai.
  • Socialinė akcija „Užkrėsk gerumu“  startavo 2018 metais. Ją inicijavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras  Veiksmo savaitės „Be patyčių“ metu. Šiemet emocinės paramos tarnybai „Vaikų linija“ veiksmo savaitę transformavus į Sąmoningumo didinimo mėnesį, LVJC jungiasi ir prie šios iniciatyvos.

Atsimenant praėjusių metų „Užkrėsk gerumu“

 „Užkrėsk gerumu!“ – socialinė akcija, 2018 m. vasaris, kovas
kviečia kiekvieną iš mūsų daryti gerus darbus aplink esantiems, kuriems reikia Jūsų pagalbos. 

Gerumas arba šalia esančio žmogaus, jo poreikių pastebėjimas bei pagalba jam ar jai –  labai svarbus. Gerumas bendruomenės gyvenimą padaro gražesniu ir jaukesniu, žmones – laimingesniais. Siekiant paskatinti moksleivius kartu su mokytojais imtis atsakomybės už šalia esančių žmonių gerovę bei emocinę savijautą, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras inicijuoja socialinę akciją „Užkrėsk gerumu“.
Šia akcija LVJC  jungiasi prie Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018, kuri šiais metais organizuojama kovo 19–25 d. 

Gerumo iniciatyvos 2018:

Akciją organizuoja:

Daugiau informacijos apie socialinę akciją „Užkrėsk gerumu“ – e.p. jurate.janaviciene@lvjc.lt; tel. (8 5) 2054 705

 

X
Prenumerata