WABI-SABI: tobulumas netobulume

Jau antrus metus iš eilės Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoja Japonijos menų ir kultūros projektą „WABI-SABI: tobulumas netobulume“. Kviečiame šiais metais ieškoti grožio netobulume, pasitelkiant Japonijos menus ir keturis gamtos elementus: vandenį, žemę, orą ir ugnį!

APIE PROJEKTĄ

„WABI–SABI: tobulumas netobulume“ – tai projektas, skatinantis moksleivius geriau susipažinti su Japonijos kultūra, kuriant ir atskleidžiant grožį netobulume Japonijos meno raiškos formomis. Šių metų raiškos formos aitvarai, vandens žibintai, bento dėžutės, japoniškos vėduoklės piešinys. Projekte gali dalyvauti pavieniai moksleiviai arba vaikų ir jaunimo ugdymo įstaigų pedagogai su savo ugdytiniais. Jie kartu su įstaiga bus įtraukiami kaip partneriai ir veiklų vykdytojai. Projekto pabaigoje vyks geriausių darbų paskelbimas ir apdovanojimai, visų dalyvių kūrybinių darbų paroda. Daugiau informacijos: nuostatuose.

2017 m. lapkričio 27 d., LVJC – projekto atidarymo renginys. Renginio metu bus supažindinama su projekto naujovėmis ir eiga, vyks kūrybinės dirbtuvės, parodomoji programa. Dalyvauti atidarymo renginyje gali visi norintys (vietų skaičius ribotas).

Projekto dalyvių registracija iki 2017 m. gruodžio 15 d. Siųsti užpildytą dalyvio anketą el. paštu wabi-sabi@lvjc.lt.

Praktiniai užsiėmimai pedagogams ir moksleiviams, kuriuose bus geriau supažindinami su Japonijos menais. Daugiau informacijos: www.lvjc.lt/projekto-mokymai

Kūrybinių darbų siuntimas ir dalyvio mokesčio pervedimas iki 2018 m. kovo 1 d.

2018 m. balandį – projekto finalinis renginys. Jame bus atidaryta dalyvių kūrybinių darbų paroda, apdovanojami laureatai, vyks dirbtuvės bei koncertas.

 

ATIDARYMO RENGINIO PROGRAMA IR REGISTRACIJA

09:30–10:00 Registracija į dirbtuves (Didžiojoje salėje)
10:00–11:30 Kūrybinės dirbtuvės (pedagogams – kimekomi rutulių* (208 kab.), o moksleiviams – apyrankių gamyba)

Kimekomi – vienas iš tradicinių japoniškų amatų, kurio istorija prasidėjo XVIII amžiuje, kuomet taupus meistras sukūrė pirmąją kimekomi lėlę. Iki šių dienų Japonijoje kimekomi stiliaus lėlių kūrimas yra graži tradicija, tęsiama daugybės meistrų. Dirbtuvėse išmoksite pasidaryti medžiagų skiautelių raštais išmargintą kamuoliuką, kuriuo galėsite puošti namus, o galbūt net dovanoti švenčių proga. * Imamas 6 Eur mokestis už priemones, 1 Eur už pažymą (jei reikia). Pažymos bus paruošiamos po oficialiosios renginio dalies.

Kumihimo – japoniškas juostelių arba dirželių pynimo būdas. Senovėje šios juostelės buvo pinamos tarp pirštų ir naudojamos kario ar žirgo šarvams surišti. Šiais laikais būtent šiuo būdu pinti dirželiai juosia kimono diržą (obi) ir kuriami įvairūs papuošalai. Dirbtuvėse išmoksite pinti spalvingas apyrankes ar batų raištelius.

12:00–13:00 Oficialioji projekto atidarymo dalis. Sveikinimo žodžius tars LVJC direktorius, Japonijos ambasadorius Lietuvoje ir kiti svečiai, bus supažindinama su projekto naujovėmis ir eiga. Pasiklausysite arfa atliekamo japoniško kūrinio, išvysite tradicinį japonų šokį. Išgirsite apie Tanabata šventę bei savo norais ir linkėjimais papuošite renginį. O lauke visi kartu projekto atidarymą įprasminsime sakuros sodinimu!
13:00–13:20 Registracija į dirbtuves
13:20–14:50 Kūrybinės dirbtuvės (pedagogams – kimekomi rutulių (208 kab.), o moksleiviams – apyrankių gamyba)

Dirbtuvių turinys toks pats kaip ir vyksiančių nuo 10:00 iki 13:00.

Daugiau informacijos: projekto nuostatuose, el. p. wabi-sabi@lvjc.lt arba tel. (8 5) 263 6015. Draugaukime Facebook tinkle!

Projekto globėjas: Japonijos ambasada Lietuvoje

Projekto partneriai

X

Prenumerata

Prenumerata