Sportas su klase ne tik mokykloje: konkursas pakvietė judėti ir išjudinti kitus viešose erdvėse

Pirmą kartą vykęs Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC) organizuojamas konkursas „Išjudink kitus“ rugsėjo 27 d. sukvietė į finalinį renginį per 300 moksleivių. Konkurse aktyviai dalyvavę moksleiviai, renginyje įsitraukė į veiklas su treneriais, žinomais sportininkais ir sveikino geriausių geriausius – konkurso laimėtojus.

„Išjudink kitus“ prasidėjo dar balandį su kvietimu Lietuvos moksleivius nesnausti: kuo aktyviau užbaigti mokslo metus judant patiems ir kūrybiškai išjudinant kitus. LVJC neformaliojo ugdymo organizatorė Indrė Čepėnaitė sako, kad konkursu siekė paskatinti sveiką gyvenseną vaikų ir jaunimo tarpe. Taip pat paminėti 25 metų sukaktį, kuomet Lietuvos sportininkai pirmą kartą po Antrojo pasaulinio karo dalyvavo olimpinėse žaidynėse kaip savarankiška Lietuvos rinktinė ir iškovojo medalius. „Šiai dienai tiek pedagogai, tiek  ir moksleiviai yra įsitraukę į daugybę veiklų, todėl sudominti juos kažkuo nauju – nemažas iššūkis. Dabar su džiaugsmu galime pasakyti, kad mums visgi pavyko tai padaryti“, – tvirtina organizatorė.

Įsibėgėjant konkursui, dalyviai judino įvairias bendruomenes, pradedant nuo pačių mažiausiųjų – ikimokyklinukų, baigiant įstaigų darbuotojais ar net senelių namais. „Visi judėjome ir judinome kitus, o sukurtais filmukais dalinomės socialiniame tinkle. Visiems kartu pavyko įtraukti apie 3200 bendruomenių narių, – sako Indrė ir priduria, – smagu, kad entuziasmas neišnyko net ir po vasaros atostogų ir į finalinį renginį atvyko ypač daug dalyvių. Jame stengiamės sukurti kažką nekasdienišką, ypatingą ir kartu naudingą visiems“.

Čia konkurso organizatoriams pagelbėjo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Ji noriai sutiko skirti vietą renginiui, o atvykusius dalyvius supažinti su kariūnų ekipuote, papasakoti apie kasdienybę ir atsakyti net į pačius neįtikėčiausius mažųjų klausimus. 

Dalyvius renginyje ryžosi nudžiuginti ir žinomi sportininkai. Olimpinis čempionas Edvinas Krungolcas vyresniuosius supažindino su fechtavimo pagrindais. Kultūristas, treneris  Andrius Pauliukevičius surengė sveikos gyvensenos diskusiją bei pasidalijo patirtimi, kaip visgi reikėtų efektyviai mankštinti įvairias kūno dalis, siekiant norimų rezultatų. O Ignas Bakėjus iš MyHero! praktiškai parodė, kaip pasikrauti geros nuotaikos ir energijos užtaisą visai dienai! 

Dienos įspūdžius vainikavo penkių konkurso laimėtojų paskelbimas. Geriausi linkėjimai skriejo Alytaus raj. Pivašiūnų gimnazijos „Jaunųjų olimpiečių“, Vilkaviškio pradinės mokyklos „Žaliukų“, Kauno raj. Garliavos Jonučių progimnazijos „Laimingų ir linksmų“, Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos „Mes čia“ bei Trakų raj. Rūdiškių gimnazijos „Gyvenu sveikai“ komandoms. Joms buvo įteikti E. Krungolco, A. Pauliukevičiaus, Ž. Savicko, MyHero! bei Slidinėjimo Akademijos aktyvūs prizai.

Visiems dalyviams prisiminimo dovanėles skyrė AB „Rokiškio sūris“, o renginio metu ypač saulėtą ir šiltą rudenio dieną atgaivino mineralinis vanduo Akvilė

Tikimasi su įvykusiu renginiu nesudėti taškų ir kitais metais pratęsti „Išjudink kitus“. „Konkurso temą tikriausiai rinktume naują, bet pačią gražią idėją (sportuoti ir į aktyvias veiklas įtraukti kitus) tikrai išsaugotume. Juk geras jausmas būti sveikiems, aktyviems ir geromis emocijomis dalintis su aplinkiniais“, – neabejoja konkurso organizatorė.

Daugiau finalinio renginio akimirkų čia.

Paskelbta: Spalio 10, 2017

X

Prenumerata

Prenumerata