Idėjų mugėje – moksleivių patarimai bendraamžiams, kaip gyventi darnoje su aplinka

Lapkričio 10 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko programos „Darni Mokykla“ dalyviams surengta „Idėjų mugė“, skirta patirties dalyboms ir idėjų naujiems projektams kūrimui.

„Norėjome, kad darnios mokyklos link žengiantys darželiai ir mokyklos pristatytų savo patyrimus ir atradimus kitiems programos dalyviams, daugiau sužinotų apie tai, kokias iniciatyvas įgyvendina kiti, užmegztų partnerystės ryšius, imtų plėtoti naujas idėjas, kurios ateityje galbūt išaugtų iki naujų projektų, – apie renginio tikslus pasakoja viena iš „Darnios mokyklos“ organizatorių Renata Norbutaitė. Pasak jos, organizatorių lūkesčiai pasiteisino – renginio dalyviai aktyviai įsitraukė į veiklas, įdėmiai klausėsi pranešimų, uždavinėjo klausimus stendinių pranešimų rengėjams.

Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos komanda, „Idėjų mugės“ renginio metu, pasakojo apie tai, kodėl verta švęsti Pasaulinę košės, Fizinio aktyvumo, Sveikatos, Žemės ir Vandens dienas, dalinosi įspūdžiais iš savo vykdomų socialinių projektų, tokių, kaip „EkoJonavietis“ ar „Vaikų mugė“, pasakojo apie savo ketinimus ateityje daugiau dėmesio skirti atliekų rūšiavimui.

Širvintų Ąžuolyno progimnazijos moksleivių – komanda „Aplinkos indikatoriai“ dalinosi įspūdžiais, kaip jie siekė išsikelto tikslo – stebėti kiekvieno veiksmo poveikį aplinkai bei elgtis atsakingai; dalinosi vaizdine medžiaga, kaip patys iš antrinių žaliavų kūrė įvairias šventines dekoracijas mokyklai, pavasarį į medžius kėlė pačių pagamintus inkilus, keliavo į žygius, prie mokyklos pasodino ir puoselėjo prieskonių darželį, vietos ūkininkų išaugintas daržoves įtraukė į mokyklos valgyklos meniu. Taip pat pasidalino įspūdžiais apie Socialinės atsakomybės dieną, kurią organizuoja siekdami bendruomenei papasakoti apie programoje „Darni Mokykla“ vykdytas ir planuojamas veiklas.

Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos komanda pasakojo, kad šiais metais pasirinko aplinkosauginio švietimo kryptį – organizavo viktorinas: „Žemė bunda“, „Ką žinai apie aplinkosaugą“, plakatų konkursą „Rūšiuok, o ne svajok“, surengė „lengvesnės kuprinės dieną“, kurios metu svėrė vaikų kuprines ir sunkesniųjų turėtojams dalino rekomendacijas kaip sumažinti kuprinių turinio masę.

Po pranešimų, organizatoriai pristatė naują programos iniciatyvą – „Darnus mokytojas“. Bendruomeniniai pokyčiai darnumo link dažniausiai prasideda nuo vieno asmens, tad programos organizatoriai kviečia mokytojus, kurie savo darbe siekia darnumo tai pranešti visiems! Norint tapti šios programos dalimi, kviečiami apie tai informuoti el. paštu [email protected]

Organizatoriai dėkoja visiems renginio dalyviams už aktyvų pasidalinimą patirtimi ir tikisi, kad šaunios idėjos taps tradicinėmis bei prie jų prisijungs vis daugiau mokyklų!

 

X
Prenumerata