Konferencijoje mokslininkai padės mokytojams „prakalbinti“ piliakalnius

Ką piliakalniai gali papasakoti apie šalį, joje gyvenusius žmones? Kokias istorines paslaptis atskleisti? Atraskime tai kartu!

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru rugpjūčio 28 d. kviečia visus šalies mokytojus į konferenciją, kurioje istorikai, kiti specialistai patars, kaip piliakalniai gali padėti įkvėpti XXI a. moksleivius siekti žinių bei kaip, pasitelkus istorinius įvykius, ugdyti moksleivių iniciatyvumo, kūrybiškumo bei pažinimo kompetencijas.

Laikas – 2017 m. rugpjūčio 28 d., pirmadienis, 10.00–15.30 val. Registracija – nuo 9.00 val.
Vieta – Birštono kurhauzas, B. Sruogos g. 2, Birštonas.

Apie programą

Konferencijos dalyvius pasveikins Švietimo ir mokslo ministerijos  Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro vadovas Valdas Jankauskas bei Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Evelina Karalevičienė.

Konferencijoje pranešimus skaitys ir patirtimi dalinsis mokslininkai, ugdytojai, pareigūnai, praktikai. 
Apie piliakalnių svarbą bei tai, kaip reikėtų juos suvokti pasakos Valstybinės kultūros paveldo komisijos atstovas Artūras Stepanovič. Lietuvos piliakalnių istoriją Europos kontekste pristatys Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovas Vytenis Podėnas. Su iššūkiais, susijusiais su piliakalnių pažinimu bei globa, supažindins archeologas, „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgų“ vadovas Zenonas Baubonis.  Apie tai, kaip ugdyti(s) kompetenciją suprasti ir pasakoti istoriją bei atskirti normas nuo realybes pasakos VU Istorijos fakulteto dėstytoja Doc. dr. Rūta Šermukšnytė. Žygius gamtoje, kaip būdą sudominti ir suvienyti mokinius, pristatys Neries regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė kultūrologė ir žygių vadovė Karolina Želvė. Renginio pabaigoje planuojama archeologinė ekspedicija į piliakalnį kartu su Birštono turizmo centro gidais bei archeologiniai pietūs. 

Daugiau apie moksleivių festivalį „Piliakalnių Lietuva“ (http://lvjc.lt/piliakalniu-lietuva/)

X
Prenumerata