​Kaip pasipuošti Kalėdoms neišleidus nei euro?

Šalies moksleiviai dalinasi patirtimi, kaip pasipuošti namus, klasę ar įstaigą Kalėdoms panaudojant nebereikalingus daiktus ar medžiagas, antrines žaliavas.

Interjero puošmenų gaminimas iš atlikusių, nebenaudojamų daiktų ar medžiagų – nemenkas kūrybinis iššūkis, įtraukiantis ir vienijantis kartu kuriančius žmones: tėvelius su vaikais, mokytojus su moksleiviais, įstaigos darbuotojų ar draugų komandas.

Vielinis statybinis tinklas ar polikarbonato gabalas gali virsti kalėdinėmis eglutėmis, atrodančiomis labai puošniai su žaisliukais iš plastikinių butelių ar varžtų, veržlių ir poveržlių, laikraščių virvelės – šventinių rūbų kolekcija, kartoninių dėžių konstrukcijos – kalėdiniu miesteliu, putplasčio gabalėliai, suverti ant medinių pagaliukų – puošniomis snaigėmis.

Šias bei kitas savo idėjas namų, klasės ar biuro puošybai pristato šalies moksleiviai – perdirbto meno Kalėdinio dekoravimo konkurso „Vilnius Recycled Art Festival“ dalyviai.

Joniškio r. Žagarės gimnazijos kūrybinė grupė parodė, kaip senas, atlikęs nuo statybų nebereikalingas putplasčio gabalas gali virsti kalėdiniu papuošimu. Tereikia medinių smailių pagaliukų, ant kurių suveriami susmulkinti putplasčio gabaliukai ir suformuojama snaigė.

Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos bendraminčių studija NEIŠMESK kūrė popierines egles, prie kurių derino iš plastikinių butelių pagamintus „Nykštukus“ ir „Angelus“.

Stakliškių gimnazijos komanda kalėdines dekoracijas kūrė iš statybinio vielinio tinklo, vielos, gipso, butelių, popieriaus.

Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos komanda pagamino eglutę iš polikarbonato ir dekoravo ją, viela, įvairių mechanizmų detalėmis (varžtais, veržlėmis, poveržlėmis), sidabrinės spalvos siūlais.

Visus dalyvius ir jų darbų nuotraukas su aprašymais galima rasti Lietuvos vaikų ir jaunimo centro internetiniame puslapyje www.lvjc.lt

Tiesioginė nuoroda - http://lvjc.lt/vilnius-recycled-art-festival/

Gruodžio 15 d. rengiamame finaliniame „Vilnius Recyced Art Festival“ renginyje konkurse dalyvavę moksleiviai pristatys savo kalėdinių dekoracijų idėjas. Čia jiems, ir kitiems dalyviams menininkai surengs kūrybines dirbtuves, kuriose iš senų, jau praradusių savo tikrąją paskirtį daiktų, stengsis sukurti netikėtus meninius dirbinius, skulptūras.

Nebenaudojami trikotažiniai marškinėliai virs pirkinių krepšiais, tualetinio popieriaus ritinėliai – saldainių slėptuve ir Kalėdinėmis puošmenomis, audinio atraižos, dekoruotos sagutėmis ir karoliukais, virs eglučių girliandomis, vielutės ir virvelės virs žmogučiais ir raktų pakabukais.

„Perdirbtas menas – tai ne tik kūrybos ar buvimo kartu džiaugsmas, tačiau ir darnaus, atsakingo elgesio pozicija. Pasitelkus šiek tiek kūrybos užmirštiems, nebenaudojamiems daiktams ar medžiagoms galima suteikti antrąjį gyvenimą ir taip mažinti žalingas vartojimo bei atliekų kiekio augimo pasekmes“, – pastebi Lina Blaževičiūtė, Vilnius Recycled Ary Festival organizatorė. O geras, įkvepiantis pavyzdys, pasak L. Blaževiūtės, paveikiausias ugdymo metodas ir vaikams, ir moksleiviams, ir kolegų ar draugų komandoms.

X
Prenumerata