Keliaujanti stovykla „Voratinklis“ pradeda žygį po Lietuvą

Rugpjūčio 12 dieną savo kelionę po Pietų ir Rytų Lietuvos miestelius pradeda dienos stovykla „Voratinklis“, kviečianti namuose atostogaujančius moksleivius prieš artėjančius mokslo metus dalyvauti smagioje, judrių ir kūrybinių žaidimų kupinoje savęs ir pasaulio pažinimo programoje.

Neformaliojo ugdymo praktikus vienijanti „Voratinklio“ vadovų komanda, su pilnu autobusiuku žaidimų, kitų smagiai edukacijai reikalingų priemonių, rugpjūčio 12–30 d. lankysis 6 šalies vietovėse – Ignalinoje, Dūkštose, Kalesninkuose, Liškiavoje, Varėnos ir Lazdijų rajonuose.

Kiekviename miestelyje 2–3 dienoms apsistoję voratinkliečiai surengs vaikams daugybę smagių, kūrybinių ir aktyvių, pažinti ir kurti save ir pasaulį padedančių edukacinių patirčių, pramogų bei žaidimų.

Norime mažuose miesteliuose ir kaimuose gyvenantiems vaikams, likusiems namuose, paįvairinti atostogas ir parodyti, jog smagiai ir turiningai vasarai reikia visai nedaug – nuoširdaus dėmesio, paprastų priemonių ir šiek tiek fantazijos, kaip jas kūrybingai panaudoti. Stovyklos programoje esame nusimatę daugybę smagių kūrybinių ir judriųjų užduočių, skatinančių geriau pažinti gimtojo miesto istoriją ar nūdieną bei imtis  atsakomybės už ateitį, kviečiančių išbandyti darnų gyvenimo stilių, drąsią kūrybinę saviraišką, bendrystę ir draugiškumą“, – pasakoja „Voratinklio“ koordinatorė Agata Daškevič.

Nors pati programa ir jos trukmė bus derinama prie susirinkusių vaikų norų bei lūkesčių, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro projektų vadovė Agata išskiria keletą pramogų, kurios laukia būsimųjų „Voratinklio“ stovyklautojų. Tai teatrinių improvizacijų dirbtuvės, teminiai foto ir video iššūkiai, istorijų pasakojimo turnyrai, diskusijos apie mokyklą, kuria vaikai didžiuotųsi ir kurioje norėtų mokytis, taip pat apie tai, kas padeda drąsiai ir su pasitikėjimu priimti sprendimus.

„Voratinklio” maršrutas:

RUGPJŪČIO

 

12–13 d.

Varėnos r. Liškiavos daugiafunkcis centras

19–20 d.

Ignalinos r. Dūkšto mokykla

22–23 d.

Kalesninkų Mykolo Rudžio pagrindinė mokykla

26–27d.

Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija

29–30 d.

Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija

Dienos stovyklų sąrašas dar pildosi. Prie „Voratinklio“ maršruto dar gali prisijungti ir kitos Rytų ir Pietų Lietuvos švietimo įstaigoms. Jos turėtų kreiptis į organizatorius.

Tai jau ketvirtasis keliaujančio „Voratinklio“ vasaros turas, kurį organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija.

Daugiau informacijos:

Agata Daškevič, LVJC projektų vadovė,  tel . (8 5) 272 5331;  8 612 61313, el. p. agata.daskevic@lvjc.lt, www.lvjc.lt/voratinklis/

X
Prenumerata