Kūrybiniai konkursai Europos kalbų dienai paminėti 2020

Artėjant Europos kalbų dienai, kurią, rugsėjo 26-ąją  minėsime jau 19 kartą (nuo 2001 m. – Europos Tarybos iniciatyva), Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Valstybės institucijų kalbų centru, kviečia ikimokyklinukus ir moksleivius (3–19 m.) dalyvauti kūrybiniuose konkursuose – dainų iliustracijų kūrimo konkurse ir dainų tekstų vertimų konkurse

2020-aisiais šis gilias tradicijas turintis konkursas startuoja gerokai atsinaujinęs. Vietoje piešinių, vaikai kviečiami kurti dainų iliustracijas arba versti į lietuvių kalbą užsienietiškų dainų tekstus. Daugiau meninės raiškos formų, organizatorių nuomone, leis vaikams labiau įsigilinti ir per kalbą artimiau pažinti Europos kaimynų kasdienybę. 

„Dalyvauti tapo sudėtingiau, bet įdomiau, – pasakoja Jolanta Markevičienė, viena iš šio konkurso organizatorių. – Kviečiame vaikus įsiklausyti į kitas kalbas – jų žodžius, frazes, skambesį, nuotaiką. Dainose paprastai vartojama neformali kalba leidžia giliau ir artimiau pažinti kitos kalbos potekstes, ja kalbančiųjų kasdieninį gyvenimą, kultūrą, atskleisti Europos kalbų įvairovę“. 

 Daugiau apie konkursus – nuostatuose.

Europos kalbų diena minima, siekiant šviesti visuomenę Europos daugiakalbystės klausimais, puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę ir skatinti visus mokytis kalbų mokyklose, universitetuose ir vėliau, juos baigus. Europa turi 24 oficialiąsias kalbas ir per 60 vietos gyventojų bendruomenių, kalbančių regioninėmis ar mažumų kalbomis.

Renginiai, skirti Europos kalbų dienai paminėti šiais metais vyks 2020 metų rugsėjo 25 dieną.

Organizatoriai:

Kontaktai pasiteiravimui:

X
Prenumerata