​Mokytojai iš Donecko Lietuvoje semsis patirties, kaip išlaisvinti mokinių individualumą bei kūrybinį mąstymą

Rugsėjo 19–24 d. Lietuvoje viešės mokytojų grupė iš vieno neramiausių Rytų Ukrainos regionų – Donecko srities. Dvidešimt penki Mariupolio, Bachmuto, Kramatorsko ir kitų Donecko srities miestų pedagogai bei švietimo sistemos darbuotojai dalyvaus 5 dienų trukmės edukacinėje programoje apie netradicinio ir aktyvaus mokymo metodus bei jų taikymą mokyklose, mokinių motyvavimo, kūrybiškumo ir kritinio mąstymo ugdymo ypatumus, taip pat pedagogų gebėjimus savarankiškai adaptuoti ugdymą pagal laikmečio poreikius.

Mokymai organizuojami, siekiant prisidėti prie švietimo proceso kokybės gerinimo nuo konflikto nukentėjusiuose Rytų Ukrainos regionuose.

Su vaikais ir jaunimu dirbantys ukrainiečių pedagogai susitiks su Užsienio reikalų viceministru Mantvydu Bekešiumi (09.20), Švietimo ir mokslo viceministru Rolandu Zuoza (09.21), LR Seimo nariu Gintaru Steponavičiumi (09.21), Ukrainos ambasadoriumi Volodymyru Jacenkivskiu. Kartu su Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos ir Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos pedagogais dalyvaus bendruose renginiuose bei pažintinėse ekskursijose. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro „Tikrų mokymų“ lektoriai praktiškai supažindins svečius su neformaliojo ugdymo metodų taikymo pamokose ypatumais, padės išsigryninti vertybes, susiformuluoti ne tik ugdymo, bet ir bendruosius gyvenimo tikslus, atrasti savo stipriąsias savybes – perteikt būtent tas žinias, kurių ukrainiečių pedagogams labiausiai trūksta.

„Rytų bloko šalių pedagogai ypatingai vertina Lietuvos kolegų patirtį, randant priėjimą prie kiekvieno vaiko, išlaisvinant jo ar jos individualumą bei kūrybinį, netradicinį mąstymą, atsiskleidžiant stiprybes ir gerąsias savybes, įsivardinant tikslus ir vertybes“, – pasakoja LVJC atstovė Jolanta Markevičienė, šios viešnagės organizatorė.

Rugsėjo 19 d. į Lietuva atvykusių mokytojų iš neramių Rytų Ukrainos regionų grupė – jau antroji iš penkių planuojamų. Birželio ir rugsėjo mėnesiais Vilniuje jau lankėsi dvi moksleivių grupės, o spalį laukiame dar 2 –vienos moksleivių ir vienos mokytojų grupės.

Apie projektą:

Šie mokymai pedagogams – Lietuvos-Ukrainos vystomojo bendradarbiavimo projekto „Parama nuo konflikto nukentėjusiems Rytų Ukrainos regionams švietimo srityje: Kelyje į pokyčius“ dalis. Projektas finansuojamas iš LR URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

Projekto veiklas organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kartu su už švietimą atsakingomis Luhansko ir Donecko sričių institucijomis.

Viso projekto metu, 2016 m. rugsėjo–spalio mėnesiais, pusė šimto (~50) nuo karinių veiksmų nukentėjusių Donecko ir Luhansko sričių mokyklų mokytojų ir srities švietimo administracijos atstovų atvyksta į Lietuvą, kur jie susipažins su netradiciniais bei aktyvaus mokymo metodais, mokinių motyvavimo ypatumais, neformalių metodų taikymu mokyklose ir kt.. Kitose projekto veiklose organizuojami 60 moksleivių iš minėtų sričių mokymai Lietuvoje bei gerinama materialinė šių regionų 8 mokyklų bazė.

X
Prenumerata