Spalio 10–16 d. moksleiviai iš Donecko srities viešėjo Vilniuje (dienoraštis)

Spalio 10 d. (pirmadienį) apie 8 val. ryto į Vilnių atvyko jau trečioji moksleivių grupė iš karo paveiktos Donecko srities: Kramatorsko, Konstantinovkos, Bachmuto (buvęs Artiomovskas) miestų.

Autobusų stotyje iš „Eurolines“ autobuso išsilaipino dvidešimt vienas 14–17 m. amžiaus moksleivis ir du lydintys asmenys.

Jaunieji ukrainiečiai mūsų šalyje dalyvaus savaitės trukmės mokymuose apie jaunimo lyderystę ir europines vertybes – jiems rengiami užsiėmimai su bendraamžiais Žemynos ir J. Biržiškos gimnazijose, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre bei Lietuvos moksleivių sąjungoje, organizuojamos praktinės lyderystės įgūdžių pamokos apie iniciatyvų planavimą bei įgyvendinimą.

  • Pirmąją savo viešnagės dieną, spalio 10 d. (pirmadienį) svečiai lankėsi LVJC kavinėje „Jaunimo slėnis“
  • 14.00 val. susitiko su LR Užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi ir Ukrainos bei Švedijos ambasadoriais.
  • Lietuva jaunimo akimis ukrainiečiams pristatė Vilniaus Biržiškos gimnazijos moksleiviai.

Spalio 11 d. (antradienį) Ukrainos jaunuoliai visą dieną praleido Vilniaus Žemynos gimnazijoje.

Šiandien, spalio 12 d. (trečiadienį) svečiai susitiko su LR Seimo nariu Gintaru Steponavičiumi ir Ukrainos ambasadoriumi Volodymyru Jacenkivskiu.
Po pietų vyko praktiniai mokymai apie jaunimo iniciatyvumo skatinimą (Dalia Navikienė, LVJC).

Spalio 13 d. (ketvirtadienį) Į Vilnių atvykusiems jaunuoliams vyko lyderystės mokymai Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, jie vyko į Valstybės pažinimo centre bei pramogavoo „Vichy“ vandens parke.

Spalio 14 d. (penktadienį) jaunieji ukrainiečiai lankėsi Biržiškos gimnazijoje bei dalyvavo ekskursijose LR Prezidentūroje bei Vilniaus universitete.

Spalio 15 d. (šeštadienį) jaunuoliai praleido bendraamžių vilniečių šeimose, spalio 16 d. (sekmadienį) aplankė Trakų pilį bei mokėsi gaminti kibinus. Vėlų vakarą iš Vilniaus autobusų stoties išvyko į Ukrainą.


Šie jaunuoliai – Lietuvos-Ukrainos vystomojo bendradarbiavimo projekto „Parama nuo konflikto nukentėjusiems Rytų Ukrainos regionams švietimo srityje: Kelyje į pokyčius“ dalyviai.

Tai jau trečioji moksleivių grupė iš neramių Rytų Ukrainos regionų. Pirmoji grupė Vilniuje lankėsi birželį, antroji – rugsėjį.

Apie projektą:

Projekto „Parama nuo konflikto nukentėjusiems Rytų Ukrainos regionams švietimo srityje: Kelyje į pokyčius“

veiklas organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kartu su už švietimą atsakingomis Luhansko ir Donecko sričių institucijomis. Projektas finansuojamas iš LR URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

Daugiau informacijos apie projektą
(http://lvjc.lt/projektas/padekime-Ukrainos-vaikams...)

X
Prenumerata