Ukrainos mokytojų grupė Vilniuje gilinasi į neformaliojo švietimo organizavimo ypatumus

Kovo 18–21 d. Vilniuje vieši Ukrainos pedagogų iš Gorodoko (Lvovo sritis) grupė.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre jiems rengiami praktiniai mokymai.

Šis vizitas, tai dvišalio Lietuvos Ukrainos projekto „Parama nuo konflikto nukentėjusiems Rytų Ukrainos regionams švietimo srityje: neformalaus ugdymo kokybės užtikrinimas 2018–2020“ dalis.

Jo tikslai – suteikti pedagogams teorinių ir praktinių žinių apie vaikų ir jaunimo emocinių ir socialinių gebėjimų svarbą, kompetencijų ugdymą, ugdymo programų rengimą, NŠ krepšelio modelio įgyvendinimą Lietuvoje; taip pat, dalinantis patirtimi, prisidėti prie Ukrainos švietimo kokybės procesų gerinimo.

Kovo 18 d. Ukrainos pedagogams buvo surengti praktiniai susipažinimo, komandos formavimo užsiėmimai.

Kovo 19 d. svečiai gilinosi į savęs pažinimo svarbą ir būdus, motyvacijos skatinimo, tikslų kėlimosi, laiko planavimo, efektyvios komunikacijos metodus. LR Seimo Švietimo ir mokslo komitete susitiko su Seimo nariu Gintaru Steponavičiumi. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) direktoriaus pavaduotoja Gitana Viganauskienė pristatė, kaip praktiškai dirbama su NŠ programų teikėjais bei kaip vyksta pačių programų akreditacijos procesas.

Kovo 20 d. kolegos iš Lvovo srities, kartu su LVJC lektoriais, gilinsis į neformaliojo ugdymo eksperto-konsultanto vaidmenį ir šios veiklos ypatumus, nagrinės NU programų rengimo etapus, dalyvaus praktiniuose mokymuose šių programų vertinimo/įsivertinimo technikas.

Kovo 21 d. mokymų dalyviai savarankiškai rengs neformaliojo ugdymo programas, kurias įsipareigoja įgyvendinti savo organizacijose.

Mokymus svečiams veda Lietuvos vaikų ir jaunimo centro lektoriai – Renata Dambrauskaitė Pėželienė, Jolanta Markevičienė, Dalia Navikienė, Alma Kernytė ir Valdas Jankauskas.

Projektas finansuojamas Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

 

X
Prenumerata