Ukrainos konflikto zonų vaikai Vilniuje mokysis veikti taikos sąlygomis

Balandžio 9 d. į Vilnių atvyko 20 moksleivių grupė iš Donecko ir Luhansko – Rytų Ukrainos regionų, kuriuose karo veiksmai nesibaigia. Per 5 viešnagės dienas susitikimuose su žymiais mūsų šalies visuomenės veikėjais, politikais, edukatoriais ir bendraamžiais, jaunieji ukrainiečiai mokysis kaip savarankiškai, demokratijos priemonėmis inicijuoti ir įgyvendinti įvairiausius projektus – suburti ir įkvėpti bendruomenę, pritraukti lėšų geroms iniciatyvoms bei projektams, dirbti su skirtingas nuomones, vertybes, patirtį turinčiais žmonėmis.

„Kelerius metus trunkantis karinis konfliktas paveikia besiformuojančias vaikų asmenybes. Apšaudomos ar iš dalies sugriautos mokyklos, pamokos slėptuvėse, kariaujantys tėvai ar broliai – daugelio jų kasdienybė. Tokiems vaikams ypač reikalingos žinios bei įgūdžiai, kaip taikiomis, demokratinėmis priemonėmis pasiekti norimų rezultatų. Dalinamės su jais geriausiu, ką esame sukaupę“, – pasakoja Jolanta Markevičienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro projektų vadovė ir šios viešnagės organizatorė.

Balandžio 9-ąją, bendradarbiavimui skirtą dieną, vaikai lankėsi Švedijos ambasadoje ir Užsienio reikalų ministerijoje, LVJC lektoriai jiems surengė komandos formavimo bei motyvavimo pratybas.

Viešnagė LR Užsienio reikalų ministerijoje. Foto – URM. Daugiau nuotraukų

Balandžio 10 d. skirta savanorystei – vaikai gilinsis į savonoriškų veiklų prasmę ir naudą – kada tikslinga jas organizuoti ir kaip tai padaryti. Nagrinės savanorystės ir lyderystės sąsajas, taip pat realias iniciatyvas, kurias sėkmingai įgyvendino pernai ar užpernai Lietuvoje viešėję Donecko ir Luhansko vaikai bei pedagogai. Gyvūnų globos namuose „Lesė“ svečiai susitiks su šios veiklos organizatoriais.

Viešnagė Švedijos ambasadoje 2018 04 09. Foto Jolanta Markevičienė, LVJC

Balandžio 11 d. skirta finansams – lėšų pritraukimo įvairiems projektams ir jų valdymo klausimams. Praktinius užsiėmimus ves LVJC vadovas Valdas Jankauskas. Vaikai taip pat lankysis naujųjų technologijų parke ir Pinigų muziejuje.

Balandžio 12 d. skirta bendriems projektams su bendraamžiais Lietuvoje – temoms, kurios įdomios abiejų šalių jaunimui, bendravimo ir informacijos pasikeitimo kanalams. Ukrainiečiai susitiks su bendraamžiais iš Biržiškos gimnazijos taip pat dalyvaus debatuose ką suteikti mokyklai gali laisvai prieinamas internetas (Wi-Fi).

Balandžio 13 d. svečiai viešės Trakuose, kur pažins Lietuvos ir Ukrainos istorijos sąsajas, ragaus Trakų išskirtinumu tapusio nacionalinio karaimų patiekalo – kibinų, susutiks su Ukrainos pasiuntiniu Lietuvoje Володимир Яценківський.

Daugiau infomacijos apie šį projektą www.lvjc.lt/kelyje-i-pokycius-2017/

X
Prenumerata