Nuotolinis šokio būrelis? Vaikams tai patinka! Dainiaus Žebrausko Skruzdėliuko įžvalgos

Tik prasidėjus karantinui, daugeliui atrodė, jog kokybiškai organizuoti šokio, sporto, teatro, kitų būrelių nuotoliniu būdu – neįmanoma. Bet atsirado tų, kurie drįso tai išbandyti. Kaip tik jų dėka šiandien jau turime puikių patirties pavyzdžių, patikrintų ugdymo metodų.

Sėkmingai nuotoliniu būdu vaikus šokio mokinantis Dainius Žebrauskas (Skruzdėliukas), vienos iš ilgiausiai veikiančių, privačios „ANT šokių studijos“ Vilniuje įkūrėjas ir vadovas, sutiko pasidalinti savo atradimais ir įžvalgomis.

5 Dainiaus Žebrausko patarimai

  1. Daugiau individualaus dėmesio skirkime kiekvienam vaikui

Nuotoliniame ugdyme būrelių vadovams atsiranda žymiai daugiau individualaus darbo su kiekvienu vaiku. Jei įprastose šokio treniruotėse pakakdavo stebėti bendrai visos grupės darbą, pagiriant geriausiuosius ar pataisant klystančius, tai dirbant nuotoliniu būdu privalu peržiūrėti kiekvieno šokėjo atsiųstus vaizdo įrašus ir suteikti kiekvienam atgalinį ryšį.

Vadovui tokia treniruotė, pridėjus pasiruošimo ir refleksijos laiką, gali trukti nebe porą valandų, o žymiai ilgiau. Pasak Dainiaus Žebrausko, kartais tai trunka nuo 9 val. ryto iki 11 val. vakaro.

Tačiau pastangos atsiperka. „Per pirmąjį karantiną pastebėjome, – pasakoja šokio mokytojas, – jog toks individualizuotas ugdymo būdas labai pasiteisina. Gegužės viduryje vaikai į gyvas pamokas sugrįžo smarkiai patobulėję. Tai džiugina.“

  1. Kurkime pozityvią aplinką

Svarbu, kad pedagogai su savo vaikais ir jų tėveliais bendrautų pozityviai. Negalima parodyti jaučiamo nusivylimo, nuovargio, susierzinimo ar liūdesio, kad ir kaip sunku būtų. Bent kiek užsimiršus, vaikai tai iš karto pastebi. Ir sudominti šokiu ar kita veikla tuomet juos būna žymiai sunkiau.

  1. Motyvacijai skatinti – on-line varžybos ir prizai

Vaikai labai mėgsta pasirodymus. Pasiruošimas įvairioms varžyboms ar konkursams juos skatina stengtis žymiai labiau – atsakingiau lankyti treniruotes, ištvermingiau dirbti, papildomai praktikuotis namuose.

Pirmojo karantino metu kiekvienai vaikų grupei surengėme virtualias šokio varžybas, – pasakoja Skruzdėliukas. – Jaunieji šokėjai, komisijos nariai visą dieną praleido prie ekranų, peržiūrinėdami šokio įrašus, klausydami komisijos vertinimų, dalindamiesi prizus.

Pastaraisiais mėnesiais pastebimas tokių on line varžybų populiarumo augimas taip pat ir užsienio šalyse. Ir Vaikams tai labai patinka.

  1. Smagių dovanų niekada nebus per daug!

Vaikai mėgsta prizus, dovanas. „Pirmojo karantino metu sukūrėme specialiai Koronos viruso marškinėlius su užrašu „Nothing can stop us“ bei vardines apyrankes ir dovanojome juos vaikams kiekviena patogia proga. Tai nekainavo labai brangiai, tačiau puikiai sušildė emocinį klimatą. O šios šilumos ir džiaugsmo nuotoliniuose užsiėmimuose labai trūksta“, – dalinasi žymus šokėjas. Skirti daugiau dėmesio santykiams ir gerai nuotaikai krizės metu – labai svarbu, net jei ir sunku sau tai leisti. Tai investicija į ateitį.

  1. Namų darbai vaikams, bet ne tėveliams

Tėvelių nereikėtų apkrauti vaikų namų darbais. Vienintelis dalykas, ko prašome jų – įjungti vaikams vaizdo pamokas ir pasakyti: „eikite šokti“, – dalinasi šokių mokytojas Dainius Žebrauskas. Jei vaikui to neužtenka ir jis „įdarbina“ tėvus, galbūt jis tiesiog nenori šokti? Raginame tėvelius drąsiai kalbėtis su vaikais ir paisyti jų norų, taip pat aptarti su jais tai, kad bet kurioje veikloje – dainuojant, šokant, muzikuojant – jei norime ko nors pasiekti, daug dirbti tiesiog būtina.

Per pirmąją karantino bangą mums patiems netikėtai beveik nebuvo nusiskundimų. Jie tiesiog šoko ir kaifavo kad gali šokti kartu, – pastebi Skruzdėliukas.

Daugiau Dainiaus Žebrausko įžvalgų – lapkričio 19 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro rengiamame neformaliojo švietimo aktualijoms skirtame Nuotolinio ugdymo forume. Daugiau informacijos ir registraciją rasite ČIA

Nuoroda - https://lvjc.lt/tikrimokymai/nuotolinio-ugdymo-forumas-neformalusis-ugdymas

X
Prenumerata