Kaip kalbėtis su vaikais apie emocijas žaidžiant, spalvinant ar vaidinant?

Vasario mėnesio praktikumai ikimokyklinukų pedagogams

Vasario mėnesį edukologė Vilija Malinauskaitė, aktorė Ieva Giniotytė bei neformaliojo švietimo mokytojos Giedrė Juzėnienė ir Birutė Pernaravičiūtė kviečia darželio auklėtojus sužinoti, kaip per įvairiausius žaidimus, dailę ar teatrą kalbėtis su ikimokyklinukais apie emocijas ir tarpusavio santykius.

  • Vasario 7 d. edukologė Vilija Malinauskaitė darželių auklėtojams rengia kūrybines mokymo priemonių dirbtuves „Atpažink emociją ir pabaik piešti“ Šio praktinio užsiėmimo dalyviai kurs spalvinimui ir emocijų atpažinimui skirtą spalvinimo knygelę vaikams. Autorinius V. Malinauskaitės piešinius bus galima naudoti knygelės pagrindo sukūrimui.
  • Apie tai, kaip ugdyti ikimokyklinukų socialines ir emocines kompetencijas, tokias kaip gebėjimą dirbti kartu su kitais, produktyviai mokytis, atlikti vaidmenis šeimoje ir bendruomenėje, pasakos ir metodais dalinsis neformaliojo švietimo mokytoja-metodininkė Giedrė Juzėnienė. Praktikumas Ikimokyklinio amžiaus vaikų socialinių emocinių kompetencijų ugdymas Lietuvos vaikų ir jaunimo centre rengiamas vasario 14 d.
  • Gausybę paprastų, smagių, daug laiko ir sąnaudų nereikalaujančių žaidimų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams praktikume Paprasti, bet neprasti vaikų ugdomieji žaidimai  vasario 21 d. pateiks neformaliojo švietimo mokytoja Dr. Birutė Pernaravičiūtė.
  • Paskutinio vasario ketvirtadienio vakarą aktorė, neformaliojo švietimo mokytoja Ieva Giniotytė žada sugriauti mitą, kad teatras – tik vyresnių vaikų užsiėmimas. Praktikumo dalyviai sužinos teatrinių žaidimų, mankštelių, kurios padeda vaikams atsipalaiduoti, pažinti savo emocijas, ugdyti kantrybę, moko komandinio darbo. Lektorė žada atskleisti, ką daryti, kad net ir patys mažiausi darželio auklėtiniai vaidintų. Užsiėmimas Žaidžiame teatrą darželyje Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks vasario 28 d.

Daugiau informacijos apie LVJC organizuojamus seminarus pedagogams – http://lvjc.lt/tikrimokymai/

 

X
Prenumerata