Virtualus pasaulio lietuvių vaikų festivalis „T.Y.čia“

Tiesioginė transliacija

2019 12 06, 13.00 val.

Aš – lietuvis, kad ir kur bebūčiau? Tokia tema jau šį penktadienį vaikus sukvies pasikalbėti festivalis „T.Y.čia“.

Jo metu mokiniai iš užsienio šalių lituanistinių mokyklų su bendraamžiais Lietuvoje nuotoliniu būdu kalbėsis apie lietuvybės reikšmę jų gyvenime, iššūkius su kuriais tenka susidurti artimiausioje aplinkoje, išsakys linkėjimus vieni kitiems. Lietuvos vaikai, gyvenantys svetur, pasidalins mintimis kokią Lietuvą mato ne tik dabar, bet ir ateityje – ar norėtų į ją sugrįžti.

Renginyje dalyvaus Briuselio II Europos mokyklos, Maskvos J. Baltrušaičio mokyklos, Vasario 16-osios gimnazijos, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos, Pelesos vidurinės mokyklos lietuvių mokomąja kalba (Baltarusija) mokiniai ir mokytojai.

Meniniais pasirodymais džiugins Lietuvos vaikų ir jaunimo centro tautinių šokių ansamblis „Ugnelė“, šiuolaikinio šokio studija „Gama“, vokalinė studija „Kivi“; Pelesos vidurinės mokyklos (Baltarusija) solistė Dominika Bortaševič; Vilniaus lietuvių namų kamerinis choras ir solistė Deimantė Bačiulytė.

Taip pat grupė OKATA ir Viktoras Diawara. 

Festivalį organizuoja LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru, minint 2019-uosius „Pasaulio lietuvių metus“, siekiant stiprinti lietuvių meilę savo šaliai, jos kultūrai ir žmonėms. 

Renginį galės stebėti visi norintys LVJC (Konstitucijos pr. 25, Vilniuje) arba internete.

 

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama.
 
X
Prenumerata