Plaukimo treniruotės, užkertančios kelią nelaimėms (II dalis)

Plaukimo treniruotės, užkertančios kelią nelaimėms (II dalis)


I pasakojimų dalį rasite ČIA


300–400 tūkstančių žmonių – tiek pasaulyje paskęsta kiekvieną vasarą – kas dešimtas iš jų – nepilnametis. Ši „sausa“, bet kraupi statistika byloja viena – vaikus būtina išmokyti plaukti, taip pat – saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens.

Siekiant šio tikslo, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras ėmėsi vykdyti Lietuvos plaukimo federacijos koordinuojamą, Švietimo ir mokslo ministerijos bei Kūno kultūros ir sporto departamento finansuojamą projektą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, prie kurio prisijungia vis daugiau mokyklų.

Prie mokyklų, LVJC lankančių tokius – mokymo plaukti ir saugiai elgtis vandenyje užsiėmimus – prisijungė ir Vilniaus Volungės darželis-mokykla.

Apie tai, sekasi juos lankantiems vaikams – išsamiau papasakojo mokytoja Violeta ir LVJC plaukimo trenerė Lina.


Vilniaus Volungės darželio-mokyklos mokytoja Violeta


Kas paskatino prisijungti prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vykstančių užsiėmimų?

Apie šią idėją papasakojo mokyklos pavaduotoja Daiva Naujikienė, ją labai palaikė tiek tėveliai, tiek patys vaikai! :) Labiausiai „užkabino“ tai, kad vaikai čia mokysis ne tik plaukti, bet ir saugiai elgtis vandenyje bei prie vandens.


Pirmieji užsiėmimai – kokį įspūdį jie paliko vaikams, kaip jiems sekėsi?

Vaikams buvo smalsu ir įdomu, tik daugelis jų dar bijojo vandens, nemokėjo taisyklingai kvėpuoti, laikytis ant vandens ir pan.


Violeta, kokie rezultatai yra dabar?

Dabartiniai rezultatai neįtikėtini! :) Dėka kantrių, kvalifikuotų, įdomiai dirbančių trenerių dauguma vaikų jau plaukia, kiti geba ilgai laikytis vandens paviršiuje.


Jūsų nuomone, kokią didžiausią naudą vaikams teikia plaukimo bei saugaus elgesio vandenyje mokymasis?

Visų pirma, tai džiugios akimirkos, grūdinimasis – klasėje tik du vaikai buvo susirgę gripu! Ir labai smagu, kad vaikai jau šią vasarą bus saugesni maudydamiesi ir iškylaudami prie vandens telkinių :)


LVJC plaukimo trenerė Lina Miežienė


Kaip savo plaukimo galimybes vertina užsiėmimus tik pradėję lankyti vaikai?

Vaikams trūksta pasitikėjimo savimi, todėl užsiėmimuose mokau ne tik plaukimo, saugaus elgesio vandenyje – bet ir padedu jiems ugdyti(s) gebėjimus, susijusius su pasitikėjimu, savivertės didinimu.


O kada pasikeičia neigiamas savęs vertinimas („nemoku, nepavyks“)?

Bėgant laikui, vaikai pabando plaukti patys, be apsaugų ir labai džiaugiasi savo pasiekimais! :) Tada pradeda drąsiau šokinėti į vandenį ir nardyti – tai būna laisvo pobūdžio laikas baseine, kurio metu auga jų pasitikėjimas savimi.


Vanduo, šiluma, žaidimai – kaip vaikus visgi privedi prie to, jog reikia išmokti ir rimtų dalykų, pavyzdžiui, kaip pasiekti krantą, į vandenį įkritus su drabužiais?

Nesiekiame griežtai tobulo pratimų atlikimo, tiesiog stengiamės labiausiai priimtinu stiliumi judėti pirmyn, laikytis vandens paviršiuje, įkvėpti oro pakeliui ir pasiekti numatytą tikslą.


O kaip šiuose užsiėmimuose laviruojate tarp to, jog vaikai, sužinoję vandens grėsmes, visgi nebijotų į jį lįsti (žinoma, prieš tai išmokę plaukti ir saugiai elgtis)?

Veikloje stengiuosi palaikyti gerą nuotaiką, neakcentuoju neigiamų dalykų, vengiu žodžių „Paskęsti“, „Baimė“ ar „Grėsmė“ ir skatinu pasitikėjimo savimi augimą. Taip ir mokomės :)


Svarbu: Kilus klausimams apie šiuos užsiėmimus, galite kreiptis el. p. [email protected]

Paskelbta: Kovo 25, 2016

X
Prenumerata