„Užkrėsk gerumu“ kviečia gerais darbais įveikti patyčias 

Daugiau nei pusė šimto šalies darželių ir mokyklų jau prisijungė prie socialinės akcijos „Užkrėsk gerumu!“ ir ėmėsi daryti gerus darbus šalia esantiems, tokiu būdu mokydamiesi prisiimti atsakomybę už savo pačių bei aplinkinių gerovę.

Ši akcija – įtraukiančios bendruomeniškumo, savanorystės, pozityvios lyderystės pratybos. Skatinančios vaikus nelikti abejingais tam, kas vyksta jų aplinkoje: pastebėti problemas ar tuos kam reikia pagalbos ir imtis spręsti tai čia ir dabar, pasitelkus tuos žmones ir išteklius, kurie yra pasiekiami. Tuo pačiu mokytis susitikti akis į akį su problemomis – paversti jas iššūkiais ir įveikti.

Ši akcija – Lietuvos vaikų ir jaunimo centro atsakas į „Vaikų linijos“ kiekvienais metais skelbiamą Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ. Tiesa, šiais metais veiksmo savaitė virto sąmoningumo didinimo mėnesiu ir vyks visą kovo mėnesį.  Juk gerumas, pasak organizatorių – priešnuodis pykčiui, smurtui, patyčioms.

Veiksmai, kurių reikėtų imtis tiems, kad nori dalyvauti „Užkrėsk gerumu“ :

  • Užsiregistruoti
  • Susitarti tarpusavyje dėl tų gerų darbų, kuriuos galite padaryti savo bendruomenei
  • Imtis veiksmų
  • Įspūdžius talpinti socialinio tinklo Facebook paskyroje „UzkreskGerumu“ arba siųsti el.paštu
  • Daugiau apie socialinę akcija „Užkrėsk gerumu“ – ČIA. (https://lvjc.lt/uzkresk-gerumu/)

Apie gerumo iniciatyvas

Gerumo iniciatyvos, kurias šį kovą ryžtasi įgyvendinti vaikai – pačios įvairiausios: paprasčiausios šypsenos ar mažos dovanėlės praeiviams miestų parkuose;  dėmesys ir pagalba jaunesniesiems mokyklos ar darželio bičiuliams; šiltus santykius skatinančios ilgalaikės akcijos.

  • Tauragės Tarailių progimnazijos parlamento nariai vykdys akciją „Sotūs ir laimingi“, skirtą paremti beglobiams gyvūnams – skatins bendruomenės narius atnešti „skanėstų“ ir juos nuveš Tauragės gyvūnų globos skyriaus augintiniams.
  • Jurbarko Naujamiesčio progimnazija susiplanavusi net keletą veiklų: 7–8 klasių moksleiviai vykdys akciją“0,5 obuolio - sąmoningumo pradžia“. Tai savanoriška individuali savanorių pagalba pradinių klasių mokiniams visą kovo mėnesį, padedant mokyklos psichologei, socialinei pedagogei. Gimnazistai taip pat vykdys socialinę iniciatyvą „10 AČIŪ...“ – tai mokinių padėkos progimnazijos aptarnaujančiam personalui: valytojoms, bibliotekininkams, kiemo darbininkams, raštinės darbuotojams, buhalteriams ir kt.
  • Kauno Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras gerumu dalinsis šypsodamiesi.
  • Kauno Jono Laužiko mokyklos ugdytiniai lankys Slaugos ligoninėje gyvenančius senelius ir padovanos jiems savo pagamintas knygeles "Mano knygelė - Tau".

Socialinė akcija „Užkrėsk gerumu“ – Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojamas „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ 2018“ skirtas renginys.

Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ kviečia ruoštis ir dalyvauti jau dešimtą  kartą organizuojamuose patyčių problemai aktualizuoti skirtuose renginiuose BE PATYČIŲ. Devynerius metus rengta Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ virto sąmoningumo mėnesiu, ir šiais metais vyks visą kovą.

X
Prenumerata